TTF pásky – kvalita pryskyřice T+T etikety, s.r.o., České Budějovice
 
 
 
 
 
 

Termotransferové pásky
T+T etikety, s.r.o., České Budějovice

 
 
Termotransferové pásky jsou určené na dotisk široké škály materiálů jako tiskové médium do termotransferových tiskáren a často jsou nazývány uživateli různými názvy jako např. barvící pásky, TTR, ribbon, termotransferové fólie, atd.
 
 
 
termotransferové pásky
 
 
 
 
Pásky se odlišují podle druhu potiskovaného materiálu na čtyři základní skupiny, které jsou WAX, WAX/RESIN , WAX/RESIN a RESIN v různých barvách a rozměrech podle typu dotiskovaného materiálu nebo samolepících etiket (papír, plast, textil..) a požadované odolnosti dotisku vůči různým vlivům (otěr, praní, rozpouštědla, vyšší teplota, povětrnostní vlivy a mnohé jiné ).

Pigment nanesený na nosné fólii je přenesený na dotiskovaný materiál působením tepla a tlaku prostřednictvím tiskové hlavy elektronickou cestou. Pásky dodávané naší firmou obsahují ochrannou vrstvu, která zabraňuje nadměrnému opotřebení tiskové hlavy.

Termotransferové pásky se dodávají s vnitřním návinem IN (pigment je na vnitřní straně nosné fólie), nebo vnějším návinem OUT (pigment je na vnější straně nosné fólie) podle typu tiskárny. Najčastější jsou pásky navinuté na papírové 1“ (25,4 mm) dutince při průmyslových typech tiskáren. Pro malé stolní tiskárny se většinou používají papírové 0,5“ (12,4 mm) dutinky se zářezy.

Vnitřní návin – IN – potisková vrstva do role

  • například tiskárny SATO, CAB, DATAMAX, CITIZEN apod.

Vnejší návin – OUT – potisková vrstva na vrchu role

  • například ZEBRA, INTERMEC, TOSHIBA, TEC apod.